به گزارش خبرنگار مهر، نشر چشمه، مجموعه شعر «درخت سؤال نمی‌کند، می‌افتد» سروده سپیده نیک‌رو  را روانه بازار کرد.

مجموعه حاضر مشتمل بر سه بخش است. بخش اول با نام «درخت سؤال نمی‌کند، می‌افتد» شعرهایی با مضامین تا حدودی فلسفی است که دغدغه‌هایی انسانی چون مرگ، زندگی و… را در بر می‌گیرد. شاعر در جستجوی هویت خود است که در نگاه اول من شخصی او و در نگاه بعدی منِ بشری همه انسان‌ها را در برمی‌گیرد.

 این منِ بشری در برابر تضادها و تقابل‌های جهان معاصر قرار می‌گیرد و نگاهی شخصی و متفاوت را رقم می‌زند. شعرهای این بخش اغلب روایی هستند با تصویرهایی که هر روز می‌بینیم اما این بار از دریچه خاص نگاه شاعر این تصویرها و نگرش‌ها بدیع هستند و از ویژگی‌های مشخص شعر او به حساب می‌آیند.

در بخش دوم به نام «برای دوست داشتنت برمی‌گردم» شعرها بیشتر مضامین عاشقانه را در برگرفته‌اند. چیزی که در این بخش جلب نظر می‌کند نگاه او به زن و عشق است. شعرهای او بدون آن که بخواهد و یا به صورت اغراق آمیز تلاش کرده باشد نگاهی زنانه به عشق دارند اما او از معشوق خود می‌خواهد او را به عنوان زنی با نگاهی نو بپذیرد.

بخش پایانی با نام «خورشید از نام کوچک من حرف می‌زند» اشعار کوتاه سپیده نیک رو را در برگرفته است. او در این شعرها نشان داده که شاعر هوشمندی است و از شکار تصویرها به شعرهای کوتاه تأویل پذیری می رسد که ضربه های پایانی خوبی دارند و در خاطر مخاطب می‌مانند.

یادآوری می‌شود ز این شاعر پیش از این مجموعه ای به نام «و اشتباه می کنم» منتشر شده بود .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *